Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych

Złote zasady dekorowania auta na ślub

« powrót
Złote zasady dekorowania auta na ślub

Wybór samochodu ślubnego już za Wami? To teraz warto jeszcze ustalić jak je ozdobić. Czy wolicie coś skromnego, symbolicznego czy może bardziej efektownie – coś, co będzie z daleka rzucało się w oczy? Preferencje Par Młodych są bardzo różne, choć zawsze dekoracje weselne powinny współgrać ze stylem uroczystości. Poznajcie 5 zasad dekorowania samochodu do ślubu!

 

Charakter ślubu a rodzaj dekoracji

 

To podstawowa kwestia przy odhaczaniu wszelkich kolejnych punktów z listy zadań ślubnych (à propos, świetną i darmową listę zadań ślubnych z przypominajkami znajdziecie tutaj: www.slubeo.pl/zadania.html!). Każda dekoracja, w tym i dekoracja auta ślubnego, powinna być spójna z motywem przewodnim i stylem uroczystości oraz przyjęcia. Przykładowo, w przypadku romantycznej oprawy w stylu rustykalnym, ozdoby samochodu na ślub również powinny nawiązywać do przyrody i czerpać z prostoty oraz piękna natury.

 

Bukiet ślubny a dekoracja auta na ślub

 

Ten punkt wiąże się z powyższym – bukiet ślubny, który wpisuje się w motyw przewodni ślubu, będzie dobrym wyznacznikiem, jeśli chodzi o przystrojenie samochodu weselnego. Róże w bukiecie mogą pociągnąć za sobą pąki róż na masce czy przy klamkach. Jeśli wiązanka ślubna jest okazała, także na aucie ślubnym można pokusić się o większe przystrojenie, a jeśli Panna Młoda wybrała skromny bukiet – warto przyozdobić pojazd do ślubu kilkoma pąkami, gipsówką lub drobnymi tasiemkami.

 

Dekoracje ślubne z głową

 

Jak we wszystkim, i w przypadku dekorowania samochodu do ślubu należy zachować rozsądek. Przepych, który będzie raził po oczach, nie wypadnie dobrze nawet przy najbardziej wytwornym ślubie i weselu. Elegancja tkwi w umiarze, a więc mając na uwadze powyższe wskazówki, warto pamiętać, by sama dekoracja nie przytłumiła blasku auta – tego dosłownego i w przenośni.

 

Profesjonalne przystrojenie samochodu do ślubu

 

Niektóre Pary Młode decydują się na samodzielne przystrojenie auta do ślubu. Warto jednak oddać samochód do kwiaciarni czy firmy dekoratorskiej z dwóch powodów. Po pierwsze, nie każdy ma tak wyjątkowy zmysł estetyczny, jak osoby z branży, które na bazie własnego doświadczenia, umiejętności i talentu wiedzą po prostu, co z czym się dobrze komponuje, a co gryzie. Po drugie, nie trzeba się martwić o to, jaką dekorację stworzyć, jakie i gdzie zamówić kwiaty oraz dodatki, jak je zamocować i kiedy znaleźć na to czas. Zamiast tego wprawne oko doświadczonej florystki lub florysty w mig oszacuje, co będzie najlepiej wyglądało i jak sprawić, by…

 

By dekoracja auta ślubnego przetrwała…

 

Od momentu udekorowania samochodu na ślub do chwili jego zwrócenia mija trochę czasu. Kwiaty przymocowane do maski i nie tylko są nierzadko w tym czasie narażone na silne słońce i wysoką temperaturę, może deszcz, nie mówiąc już o podmuchach wiatru podczas jazdy. Umiejętne przygotowanie dekoracji auta weselnego i zadbanie o to, by przetrwała podróż na miejsce ślubu i dalej wesela, jest więc sztuką! Osoby zajmujące się profesjonalną dekoracją mają specjalne środki, które utrwalają i przedłużają świeżość ciętych kwiatów. Wiedzą również, jak zamocować ozdoby, by nie odfrunęły w czasie przejazdu. Dla pewności możecie także poprosić kierowcę, by nie jechał zbyt szybko – zdążycie nacieszyć się sobą w podróży jeszcze przed ślubem, a i może złowicie uśmiechy i gesty pozdrowień ze strony mijanych po drodze przechodniów i innych kierowców!

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token