Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych

Ile kosztuje wynajem samochodu na ślub?

« powrót
Ile kosztuje wynajem samochodu na ślub?

Cena samochodu na ślub jest uzależniona od kilku czynników. Popularności auta, jego dostępności na lokalnym rynku, udogodnień, jakie oferuje właściciel. I w końcu marki i prestiżu, jaki za sobą niesie – chcąc pojechać do ślubu czymś naprawdę luksusowym, będziemy musieli przygotować się na większy wydatek.

 

Wybór samochodu do ślubu powinien być przemyślany, tak by auto odpowiadało Waszym potrzebom i oczekiwaniom. Nie bez znaczenia jest jednak ślubny budżet, jakim dysponujecie. W przypadku okrojonych środków finansowych trudno będzie pozwolić sobie na imponujący unikat na rynku samochodów ślubnych. Przy wynajmie auta na ślub warto pamiętać o kilku kwestiach.

 

Model samochodu na ślub

 

Model auta na ślub, który wybierzecie, ma zdecydowanie kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o koszt transportu ślubnego. Im bardziej prestiżowa marka i trudniej dostępny model, tym kwota będzie większa. Limuzyna Chrysler może kosztować nawet 2000 zł za 5 h, podczas gdy „zwykłe” Audi wyniesie dla przykładu 500 zł za tę samą liczbę godzin.

 

Zabytkowe samochody do ślubu

 

Zabytkowe auta na ślub również mają swoją cenę. Dla wielu są to samochody „z duszą”, a poza tym piękne wykończenie i sentymentalny charakter zdecydowanie podbijają koszt przejażdżki. Zazwyczaj można zamknąć się w kwocie od 1000 zł do 2500 zł za uroczystość, czyli przyjazd po Parę Młodą, a dalej transport na miejsce ślubu i wesela.

 

Czas wypożyczenia auta na ślub

 

Przy wynajmie samochodu na ślub pamiętajcie, by zorientować się, co wchodzi w jego cenę! Niekiedy będzie to tylko przejazd na miejsce ślubu i wesela, a w innym razem także dodatkowe udogodnienia. Pakiet wynajmu auta na ślub może obejmować dekoracje, lampkę szampana dla Pary Młodej, zwiększoną liczbę godzin czy nawet możliwość rozwożenia gości po zakończonym weselu. Warto upewnić się, co wliczone jest w cenę, a co dodatkowo płatne, nie zaszkodzi również spróbować sztuki negocjacji w przypadku samochodu ślubnego, na którym wybitnie Wam zależy, a który nieco przekracza zaplanowany na niego budżet.

 

Miasto, czyli miejsce ślubu i wesela

 

Miasto, w którym chcecie wypożyczyć auto na ślub, także ma spore znaczenie. Z reguły samochody do ślubu w Warszawie kosztują więcej, choć tak naprawdę liczy się odległość do miejsca ślubu i wesela. Zazwyczaj w cenie wynajmu samochodu na ślub zawiera się określona liczba kilometrów, np. 50 km czy 100 km, które pokonuje kierowca z wypożyczalni do kościoła lub USC. W przypadku większej odległości może naliczyć z góry określone opłaty dodatkowe (patrz punkt poniżej).

 

Opłaty dodatkowe

 

Często, w przypadku sporej odległości dzielącej wypożyczalnię aut od miejsca ślubu i wesela, w które ma dojechać kierowca, doliczane są tzw. kilometrówki. Zazwyczaj jest to niewielka kwota za każdy dodatkowy kilometr, np. 1,60 zł / km w obie strony, jednak w przypadku sporej odległości trzeba liczyć się już ze sporą dopłatą. W takim wypadku warto zastanowić się: czy wybrane auto na ślub, które trzeba sprowadzić z drugiego końca Polski, faktycznie jest warte poniesienia takiego kosztu? Może zamiast unikatowego modelu, od którego dzielą Was setki kilometrów, lepiej wybrać coś „zwyczajniejszego”, ale także eleganckiego z pobliskiej wypożyczalni? Zaoszczędzone pieniądze zawsze znajdą przeznaczenie: można je odłożyć albo wydać na inne sprawy, których niemało w trakcie przygotowań do ślubu i wesela.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 4.0/5 na podstawie 2 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token