Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych

Obowiązki kierowcy Pary Młodej

« powrót
Obowiązki kierowcy Pary Młodej

Zazwyczaj wraz z samochodem na wesele zostaje oddany do naszej dyspozycji kierowca ślubny, który zawiezie Parę Młodą do kościoła oraz na salę weselną. Jest to bardzo wygodne wyjście, ponieważ nie musimy wówczas martwić się tym, kto będzie prowadził pojazd i czy zdąży na czas pojawić się w każdym miejscu. Zazwyczaj panowie garną się do prowadzenia Rolls-Royce'a czy limuzyny, jednak w ten stresujący dzień Pan Młody nie powinien siadać za kierownicą i lepiej go to tego przekonać. Najlepszym wyjściem jest wynajęcie kierowcy do ślubu, który doskonale sprawdzi się podczas wesela.

Na samym początku najlepiej przedstawić wynajmującemu samochód do ślubu nasz plan ceremonii i oczekiwania co do usługi. Wówczas dowiemy się czy nasze wymogi mogą zostać spełnione, a jeśli nie, zawsze możemy po prostu poszukać lepszej oferty. Rozmowa z samy kierowcą także będzie potrzebna. Nie należy do końca ufać jego profesjonalizmowi i zapewnieniom, że wie co należy zrobić i jak się zachować w danym momencie. Oczywiście większość firm działa rzetelnie i można w pełni na nich polegać, jednak nie zaszkodzi być ostrożnym. Jasno określmy więc na początku współpracy godziny przyjazdu kierowcy oraz inne jego obowiązki wobec Pary Młodej.

 

Co należy do obowiązków kierowcy na wesele?

Kierowca ma obowiązek przede wszystkim odpowiednio się ubrać. Będzie on widoczny podczas przyjazdu na miejsce ślubu i wesela, więc musi się elegancko prezentować. Poza tym jego ubiór powinien być dostosowany do stylu samochodu, jak i samego wesela. Kiedy prowadzi samochód zabytkowy, dobrze będzie wyglądał na nim frak, a kiedy wynajęliśmy limuzynę, najlepiej dopilnować, by nosił elegancki garnitur. Jego wygląd może także być dopasowany do wyglądu Pana Młodego. Na przykład z butonierki kierowcy może wystawać taki sam kwiatek czy poszetka. Następnie koniecznie ustalmy zasady otwierania drzwi. To kierowca ślubny ma obowiązek otworzyć Pannie Młodej drzwi auta, a Pan Młody powinien pomóc jej wsiąść do samochodu. Następnie kierowca otwiera drzwi Panu Młodemu. Przy wysiadaniu kolejność jest odwrotna – Pan Młody wysiada pierwszy i pomaga wysiąść Pannie Młodej. Kolejno kierowca otwiera więc drzwi Panu Młodemu, a potem Pannie Młodej.

 

Wszystko zgodnie z planem

Kierowca musi również dostosować się do harmonogramu wesela. Niedopuszczalne są jakiekolwiek opóźnienia z jego powodu. Najlepiej żeby wszędzie był 15 minut przed czasem. Pojedzie on bowiem z Panem Młodym po Pannę Młodą, potem zawiezie ich do kościoła, a następnie na wesele. Może on również zawieźć Młodych na sesję ślubną, jeśli będzie wykonywana w dzień wesela. Ważne, by Wasz kierowca był osobą kulturalną i pozytywnie nastawioną do swojej pracy. Wówczas łatwo będzie można się z nim dogadać w każdej kwestii. Z tego względu tak ważne jest spotkanie z kierowcą czy nawet rozmowa telefoniczna na samym początku współpracy. Chyba nikt nie chce, aby jego kierowca ślubny miał cały czas grymas na twarzy i wykonywał swoje obowiązki z niezadowoleniem, które zostanie uwiecznione na zdjęciach ze ślubu.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token