Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych

Jak wynajmować auto do ślubu?

« powrót
Jak wynajmować auto do ślubu?

Nadszedł czas na wynajęcie auta do ślubu, a Ty nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Obojętne czy masz już w głowie zarys tego, jak powinien wyglądać wynajęty samochód czy też dopiero poszukujesz odpowiedniego modelu, tych kilka wskazówek pomoże Ci znaleźć wymarzone auto do ślubu oraz skorzystać z najlepszej oferty, dostosowanej do Twoich potrzeb.

 

Od tego należy zacząć?

Pierwszym etapem do wynajęcia idealnego auta do ślubu jest sprawdzenie dostępnych na rynku ofert wynajmu. Najlepszym do tego miejscem będzie internet. Oczywiście polecamy zajrzeć do naszej bazy ogłoszeń CzymDoSlubu.pl, ale możesz także przejrzeć inne strony i znajdujące się na nich oferty. Skup się na tych z najbliższej okolicy np.: województwa, w którym organizujesz uroczystość. Wówczas nie poniesiesz wysokich kosztów dojazdu samochodu na miejsce. Poza tym przejrzyj różne modele pojazdów. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Możesz pojechać do ślubu zarówno limuzyną, kabrioletem, autem zabytkowym, nowoczesnym modelem samochodu czy luksusowym hummerem, a także wybrać jako pojazd do ślubu dorożkę, bryczkę czy nawet karocę. Oferta przewoźników jest imponująca i potrafi trafić w gusta nawet najbardziej wymagających Młodych. Kiedy natomiast zdecydujesz się na konkretny środek transportu, pozostaje Ci skupić się na następnych krokach do jego wynajęcia.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Kiedy już dojdzie do nawiązania współpracy z właścicielem pojazdu, pamiętaj, aby podpisać z nim umowę. Jest ona konieczna, ponieważ musisz być pewien, że auto na 100% do Ciebie dotrze i zawiezie Was do ślubu. Poza tym dokładnie przeczytaj umowę przed podpisaniem. Musi tam być jasno określone kto wynajmuje auto, komu, co to za pojazd, na jaki czas jest wynajmowany, w jakie miejsce zostanie dostarczony i w jakie należy go odwieźć oraz jaka jest stawka za ewentualne przekroczenie czasu wynajmu. Zawsze może się bowiem wydarzyć taka sytuacja, że uroczystość lub jej część potrwa dłużej niż myślałeś i samochód będzie potrzebny dodatkową godzinę czy dwie. Dopiero kiedy wszystkie warunki zgadzają się z ofertą i w pełni Ci odpowiadają, podpisz umowę. Powinna być ona sporządzona w dwóch egzemplarzach, jednym dla Ciebie i jednym dla wynajmującego. Upewnij się także, że samochód do ślubu posiada ważne ubezpieczenie i opłacone OC. Ponadto najlepiej wynająć samochód z kierowcą. Czasami Pan Młody upiera się, by prowadzić auto, szczególnie jeśli bardzo mu się podoba. Nie jest to jednak dobry pomysł. Stres i rozkojarzenie nie sprzyjają koncentracji za kierownicą, a wiadomo, że często towarzyszą one Parze Młodej w dniu ślubu i mogą przyczynić się do nieprzyjemnych zdarzeń.

I na koniec ustal plan awaryjny. Samochód może bowiem czasami odmówić posłuszeństwa, zwłaszcza kiedy decydujesz się na wynajem auta zabytkowego. Oczywiście rzadko ma miejsce taka sytuacja, ale musisz w razie czego mieć plan jak go zastąpić. Może ktoś z rodziny ma auto, które Ci się podoba? Na wszelki wypadek ustal z nim szczegóły i bądźcie w kontakcie.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token