Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych

Wybór samochodu ślubnego krok po kroku

« powrót
Wybór samochodu ślubnego krok po kroku

Wybór samochodu ślubnego dla niektórych jest sprawą prostą i oczywistą. Jednak dla części Par Młodych okazuje się to… nie lada wyzwaniem! Jeśli Narzeczeni nie mają wymarzonego auta, którym chcieliby wyruszyć na nową drogę życia, pozostaje im przejrzeć dostępne marki, modele, kolory, oferowane udogodnienia… By ogarnąć te wszystkie kwestie, podpowiadamy jak krok po kroku wybrać samochód na wesele!

 

Samochód ślubny a… ślubny budżet

 

Przede wszystkim – należy określić swój budżet ślubny. Jeśli na wynajem auta ślubnego mamy zaledwie ze 200 zł, a marzy nam się ekskluzywna limuzyna w cenie ponad tysiąca, przejechanie się nią pod sam ołtarz może być nieco problematyczne. Choć nie niemożliwe :) Najlepiej jednak dopasować swoje pragnienia i potrzeby do posiadanej bądź planowanej sumy pieniędzy, by nie wkraczać w nowy wspólny etap życia z dużymi długami lub zawiedzionymi oczekiwaniami.

 

Styl auta ślubnego

 

Następną kwestią przy wyborze auta na ślub jest określenie charakteru lub motywu przewodniego uroczystości. W przypadku większych i bardziej okazałych przyjęć Pary Młode stawiają zazwyczaj na równie efektowne pojazdy ślubne. Z kolei mniejszy ślub ze skromniejszym weselem zazwyczaj decyduje o wyborze auta mniej widowiskowego, choć nie musi oznaczać to wcale zwyczajnego! Idealne w takim przypadku będą nowoczesne samochody na ślub, bo swoim uniwersalnym charakterem pasują w zasadzie do każdej imprezy.

 

Marka samochodu na ślub

 

Po ustaleniu jaki rodzaj auta ślubnego interesuje Parę Młodą, warto poszukać na rynku odpowiadających temu firm. Marka samochodu na ślub może mieć duże znaczenie szczególnie dla miłośników określonej – zwolennicy lub zadowoleni posiadacze Audi, BMW, Volkswagena itd. będą najpewniej rozglądać się za autem ślubnym ulubionej marki. Ślub to jednak zarazem doskonała okazja do przejechania się czymś nowym, nietypowym, stylowym klasykiem lub sportowym cudem. Na czymdoslubu.pl znajduje się cały przegląd pięknych i wyjątkowych pojazdów na wesele z całej Polski.

 

Kolor samochodu ślubnego

 

Kolor auta na wesele ma szczególne znaczenie. Pojazd ślubny powinien pasować do uroczystości nie tylko pod kątem jej charakteru, ale także wybranej przez Parę Młodą palety barw. Klasyczne i popularne kolory aut na ślub to biel, srebro czy złoto, ale także czerń. Nie brakuje jednak modeli w przykuwającej uwagę czerwieni czy nasyconym granacie, a na takie warto się zdecydować, jeśli będą współgrały z kolorem przewodnim ślubu i wesela.

 

Porównanie wybranych aut na ślub

 

Po określeniu powyższych cech i przejrzeniu rozmaitych ofert wybraliśmy dziesięć pojazdów, tylko… który wybrać? Teraz można dokonać wstępnej selekcji. Wybrane modele aut ślubnych – które wpisują się w budżet ślubny, odpowiadają kolorem i stylem – najlepiej zestawić ze sobą nie tylko, biorąc pod uwagę cenę wynajmu (nie zawsze najtańsza opcja będzie najatrakcyjniejsza), ale także kilka innych kwestii. Należą do nich wszelkie udogodnienia, jakie oferuje wypożyczalnia czy właściciel. Niekiedy w cenie wynajmu samochodu na ślub zawiera się także obsługa z szoferem, przystrojenie czy lampka szampana dla Pary Młodej. Nie bez znaczenia jest także odległość wypożyczalni od miejsca ślubu i wesela, a także dodatkowe koszty, jak np. dopłata za przekroczenie określonej liczby kilometrów.

 

Test na żywo i rezerwacja auta na wesele

 

Idealne auto na ślub przeszło test selekcji? Teraz przychodzi czas na test na żywo! Przed podpisaniem umowy wynajmu warto obejrzeć wybrany pojazd, przymierzyć się do niego i sprawdzić, czy w rzeczywistości wygląda równie atrakcyjnie, jak obiecująco prezentował się na zdjęciach. Po stwierdzeniu, że tak i że wszystko Parze Młodej w nim odpowiada – czas na rezerwację.

 

Zaliczka na samochód weselny i szczegóły

 

Przy wynajmowaniu samochodu na ślub Para Młoda najczęściej proszona jest o wpłacenie zaliczki. Pozostałą kwotę uiszcza się w dniu ślubu, np. w trakcie przejazdu na salę weselną. Pamiętajcie, aby omówić i potwierdzić wszystkie szczegóły, na których Wam zależy – np. w kwestii przystrojenia samochodu ślubnego czy godziny jego przyjazdu. Po tym pozostaje już tylko zająć się pozostałymi sprawami ślubnymi i… odliczać dni do podróży wymarzonym autem weselnym!

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token