Ogłoszenia Aktualności Poradniki i artykuły Cennik O firmie Pomoc Kontakt
przetwarzanie danych

Transport ślubny dla… dzieci

« powrót
Transport ślubny dla… dzieci

Zdarza się, że Pary Młode decydują się na wesele przeznaczone tylko dla dorosłych. Jednak bardzo często widać też na przyjęciu roześmiane i roztańczone maluchy. Warto przygotować dla nich kilka atrakcji weselnych, np. kącik zabaw czy animację. Oprócz tego ogromnie ważna jest jeszcze jedna rzecz – bezpieczeństwo najmłodszych, a o to należy zadbać szczególnie podczas jazdy. Kilka słów o transporcie ślubnym dla dzieci.

 

Podczas przygotowań do ślubu przychodzi moment na zorganizowanie transportu ślubnego. Para Młoda szuka idealnego auta na ślub dla siebie, załatwia przewóz gości weselnych, drukuje mapki dojazdu. W tym wszystkim łatwo pominąć kwestię przewozu najmłodszych weselników, czyli szczególnie dzieci poniżej 12. roku życia. Co prawda za ich bezpieczeństwo odpowiadają w głównej rodzice czy opiekunowie, jednak warto przy okazji przypomnieć, jak ważne jest zadbanie o ochronę dziecka w podróży – by cały dzień ślubu obfitował wyłącznie w radosne chwile i pozbawiony był ewentualnych przykrych wydarzeń.

 

 

Jak zorganizować transport ślubny?

 

Organizację transportu ślubnego można podzielić na dwa etapy: wybór samochodu ślubnego dla Pary Młodej oraz sposobu przewozu gości weselnych. Nie każda Para Młoda decyduje się na drugą opcję, ale jeśli chcemy ułatwić naszym gościom dostanie się na miejsce ślubu i dalej wesela, warto wynająć bus czy autokar i ustalić: skąd i dokąd oraz w jakich godzinach będzie kursował. To przydatne szczególnie wtedy, gdy sala weselna jest mocno oddalona od miejsca ceremonii ślubnej lub gdy większość gości jest spoza miasta / z innego regionu niż ten, w którym odbywa się uroczystość.

 

 

Bezpieczny transport dzieci na wesele

 

Warto również pamiętać o najmłodszych weselnikach. Jeśli Para Młoda ma dziecko lub dzieci, konieczne jest, aby maluchy podróżowały z rodzicami na ślub i wesele w dobrej jakości fotelikach samochodowych! Generalnie dzieci należy przewozić w foteliku do ok. 12. roku życia lub do wzrostu 150 cm. Specjaliści jednak biją na alarm, że nawet, gdy dziecko jest starsze lub wyższe, to jego układ kostny i tak nie jest jeszcze tak rozwinięty, jak u dorosłego – tym samym zwykłe samochodowe pasy bezpieczeństwa, które stosują osoby dorosłe, mogą nie zapewnić im odpowiedniej ochrony. W takiej sytuacji jedynie fotelik samochodowy zagwarantuje pewne bezpieczeństwo dziecka w podróży.

 

Wynajmując auto na wesele, trzeba pamiętać o tym, że nie do każdego samochodu będzie pasował każdy fotelik. Najlepiej, jeśli Para Młoda wybierze się swoim autem, w którym dopasowała już foteliki samochodowe dla swoich pociech. Można też wypożyczyć samochód na ślub dla siebie, a o przewóz dzieci poprosić najbliższych – np. dziadków, którzy w samochodzie posiadają już bezpieczny fotelik samochodowy. Jeśli natomiast potrzebujecie lub poszukujecie akurat fotelika dla swojego dziecka, bardzo duży wybór bezpiecznych fotelików samochodowych znajduje się na www.e-Foteliki.pl.

Opinie klientów
Wszystkie oceny
Średnia ocena: 0.0/5 na podstawie 0 opinii.
Opinie klientów
Komentarze użytkowników
Brak komentarzy.

Autor
Komentarz
Kod z obrazka
Token przeładuj token